pátek 23. května 2014

Emma Hart - The Game #2 - Hrej tajně (RC review)

Jsi k ničemu. Jsi stejný šmejd jako ta děvka tvoje matka. 
Její tělo na mém. Ruka v mé ruce. Kůže na kůži.
Myslíš, že tě někdo bude doopravdy chtít, ty fracku? Nikdo.
Jemnost její kůže.
Jsi nikdo. Jsi nic.
Vanilková vůně jejích vlasů. 
Nikdo tě nebude chtít. Megan. Nejsi o nic lepší než ona. Já tam přece nejsem. Malá kryso. Jsem tady. S Megan.
- Aston, Hrej tajně, str. 56

Tolik jsem se na druhý díl těšila a najednou jsem ho měla v ruce. Samozřejmě jsem ho nemohla hned odložit, a tak jsem se do něj ještě ten den, co přišel, pustila. Co vám mám povídat :D Jakmile jsem začala číst, už jsem knihu nepustila z ruky až do poslední strany!

Aston Banks se nikdy nechtěl zaplést do vztahu s Megan Harperovou – ani té osudné noci. Od dětství ho pronásledují děsivé vzpomínky, se kterými není schopen se vypořádat. Ví, že právě ona by dokázala během chvíle prorazit ochrannou zeď, kterou kolem sebe postavil, aniž by si to uvědomil.
Braden, Meganin dlouholetý přítel z dětství, nad ní drží ochrannou ruku, a ona ho rozhodně neměla v plánu zklamat tím, že si něco začne s Astonem. Když však pozná, že Aston není jen typický frajírek, jakým se zpočátku jevil, už není cesty zpět…
Astonovo dětství bylo horší než si vůbec Megan uměla představit. Její láska je ale mnohem silnější než démoni, kteří ho dennodenně pronásledují. Ani Aston se už dál nedokáže lásce bránit, ale právě díky ní se může svým démonům postavit a porazit je. Konečně má šanci poprat se s tím, co je ukryto hluboko v jeho nitru… s tím, čemu už nikdy nechtěl čelit… s tím, čemu se tak dlouho vyhýbal. S tím vším se ale musí vypořádat tak, aniž by Braden něco zjistil… Uchovat jejich vztah v tajnosti nemohlo být nikdy těžší…

Originální název: Playing for Keeps
Série: The Game
Autor: Emma Hart
Díl v pořadí: 2.
Nakladatelství: Galatea
Překlad: Martin Kolašín
Počet stran: 200
Rok a měsíc vydání: 2014/05
Klíčová slova: New Adult, romantika, erotika
Přibližný doporučený věk: 18+ (hodně sprostých slov)


Emma Hart se během dne obléká do pláště a říká si Super Máma, protože musí zápasit s dvouletým potomkem a dalším, který se chystá na svět. V noci však plášť superhrdinky odloží, naplní si sklenici džusu a píše knihy. Ráda píše o kouzelných věcech, polibcích a všem, co se hodí do jejích příběhů. Musí v nich povinně vystupovat sarkastické a vtipné postavy a stejně tak i sexy chlapi. Zrovna teď Emma pracuje na takovém množství knih, že se to snad ani nedá spočítat. Hrozně ráda je něčím zaměstnaná - teda pokud nejde o umývání nádobí. Ale zrovna během této neoblíbené činnosti přicházejí k životu její nejlepší nápady... 

Erotický příběh s větší hloubkou a temnou minulostí!
Abych řekla pravdu, netušila jsem, že to Emma hned na začátku tak rozjede! Vlastně jsem nestačila zírat a červenala jsem se skoro stejně jako u knihy Jako led. Bohužel jsem se také bála, aby to nedopadlo tak, jako u Božského bastarda – sex v každé kapitole, tato kniha mi k tomu prostě neseděla. Naštěstí tomu tak nebylo. Ale to bych prozrazovala předem už moc spoilerů. J
Megan a Aston jsou na první pohled naprosto odlišní lidé. Megan je ta chytrá, hodná a hezká holka, kterou Brandon stále chrání jako svoji sestru, i když sourozenci ve skutečnosti vůbec nejsou (kdo si nepamatuje souvislosti, ať si raději předem přečte první díl!). Jenže hned ze začátku je vám jasné, že má své touhy. Především touhu po někom, koho nemůže jen tak mít, jelikož by mu zaprvé Brandon okamžitě namlátil a zadruhé je to děvkař. Tak se dostáváme k Astonovi. Tak jako Brandon má svoji pověst, i on se pyšní zářezy na své pažbě. Každou sobotu si do postele vodí jinou holku. Nikdy ne jednu a tu samou dvakrát. Jenže tato jeho pověst a tvář pramení z mnohem hlubších vzpomínek, než Megan tuší.
Líbilo se mi, že Emma nezůstala jen u jednoduchého příběhu – hodná holka a děvkař. Aston má své démony, kterým musí každý den čelit a ty příběh jednoznačně zpestří. Bohužel na mě byl chvílemi až moc úzkostlivý a sebelítostivý. A ani Megan mi až tak úplně nesedla.

Brandon a Maddie
SPOILER!!! Pokud jako já čekáte, zdali se v příběhu objeví Maddie a Brandon, musím vás potěšit, že ano! Budou tam mít své chvilkové role a nepřijdete ani o pověstné přirovnávání k neandrtálci! (V tomto díle se mi Brandon jevil opravdu poněkud pomalejší :D)

Postavy, které již znáte a nové objevy
Rozhodně nezoufejte, že by se třeba z příběhu vytratili jiní vaši oblíbenci. Stále můžete spoléhat na Lilu a Ryana či Kay, bisexuálku, která se pyšní sexuálním životem, jako kluci. Mimo to se ale objeví Starouš, Astonův děda, který celý příběh rozhodně oživí.

Podobnost s jinými příběhy?
Bohužel, kromě Astonovy sebetrýznitelské povahy jsem měla ještě další problém. A tím bylo to, že jsem si snažila vybavit všechny knihy, které měly něco společného s podobným osudem hlavního hrdiny. Alespoň maličko. Knih s podobným námětem jsem četla mnoho, takže se mi trochu pletou, a proto se mi vybaví především jen jedna jediná. Nechci ji zde zmiňovat, abyste nebyli předen zklamaní. Jen za sebe říkám, že toto mohla Emma vymyslet trochu jinak… I přesto jsem ale s Astonem soucítila a to bylo to hlavní.

Postřehy, pocity a doporučení
Vážně jsem se na pokračování této série moc těšila! První díl Hrej hráčem mě naprosto uchvátil a já doufala, že tomu tak bude i u druhého dílu. No, řekla bych to tak, že to nebyl první díl, ale i přesto měl kouzlo a v mojí knihovničce bude mít své místo.
Musím přiznat, že jsem kvůli této knize, která mi došla dnes (16. 5.), ihned odložila rozečtenou jinou – Erebos (vážně mě moc nebaví…) a začetla se do ní. A neodložila jsem ji až do její poslední strany.
Emma nasadila úplně novou laťku a nestydí se používat o trochu víc erotiky. A to především ze začátku. Takže milovníky tohoto stylu určitě potěší. Já byla trochu šokovaná. Chvíli jsem vzpomínala, co všecko se vlastně odehrálo v předchozím díle, ale čtení mi i přesto nedělalo problém. Je to vlastně samostatný příběh dvou vedlejších postav, které Emma použila i do knihy Hrej hráčem.
Tak jako u prvního dílu Emma zůstala u vyprávění z pohledu obou hlavních hrdinů. Každému z nich je věnovaná vždy jedna kapitola. Líbí se mi na příběh koukat dvěma různými pohledy. Člověk pak pozná charakter obou postav a nemá příběh zkreslený jen pocity té jedné.
Aston mi hned ze začátku padl do oka. Způsob, jakým příběh vypráví, je úžasný. Vážně! Navíc tím, jak ho stíhá minulost víc než kdy předtím, se seznamujeme i s jeho vzpomínkami, které jakoby prožíval právě v ten okamžik. Ze začátku je to matoucí, ale postupně se v tom stylu zorientujete. Mně se to moc líbilo.
Megan mi oproti tomu moc nesedla. Ani nevím proč. Prostě mi přišla taková nemastná, neslaná.
Další věc, která se Emmě povedla, byly vtípky a vzájemné pošťuchování všech postav. Pokaždé jsem se usmívala, když do sebe kluci začali rýt. Stálo to za to. A když pak přišly uštěpačné poznámky, které si vyměňovala Megan s Astonem, už jsem se culila od ucha k uchu.
Bohužel i přes toto nadšení se našly i chvíle, kdy jsem byla trošku zklamaná. Především to byl již výše zmíněný problém s podobností s jinými příběhy. A to především s jedním. (Když nad tím tak přemýšlím, přišla bych i na další.) To se mi nelíbilo. Nepřišlo mi to moc originální. Ale snesla jsem to. Další věc, kterou mě Emma zklamala, byla poslední čtvrtina knihy. Všechny postavy mi najednou přišly hrozně přecitlivělé. Sále se omlouvaly a litovaly svých činů… Nemám moc ráda takovéto vylívání citů. A když už přijde, tak předpokládám, že se blíží konec. Ale tady, když to začalo, se konec ani zdaleka neblížil. Prostě jsem se tím musela překousat. Konec se tak zdál moc zdlouhavý a nekonečný.
Přes to přese všechno se mi kniha moc líbila! Trošku mě zklamala, ale to je hodně tím, že u druhých dílů už člověk tak nějak očekává nějakou podobnost. Propracovanost a určitou kvalitu. Na to, že má tento příběh pouze 200 stran (Hrej hráčem má přece jen o padesát stran víc), je i přesto plný nějakých zvratů, tajemství, lásky, žárlivosti, zatajování i sexu. To je důvod, proč jej musím hodnotit kladně. Emma měla jistý záměr a podle mě se jí povedl. Ráda jsem se o této dvojici dozvěděla víc a oblíbila si ji. Nikdy to nebude Bradon a Maddie, ale Aston a Megan, pár, který má svůj vlastní příběh. 
Tímto vám knihu DOPORUČUJI a myslím, že si získá i vaše čestné místo v knihovně. Pokud jste tuto sérii začali číst, tento příběh k tomu předchozímu prostě patří! V případě, že tuto sérii neznáte, napravte to! Recenzi na Hrej hráčem si můžete přečíst ZDE. Já sama se už nesmírně těším na třetí díl této série, která ponese název HREJ FÉROVĚ a bude zaměřená na příběh Maddiiné kamarádky Abbi. Těšíte se také? Kniha vyjde již na podzim 2014! (Emma chystá i čtvrtý díl série – Worth the Risk – ten bude věnovaný Kylovi – kdo si nepamatuje, přečtěte si první díl série!)

"...Hej Megan, neříkej, že jsi konečně někoho dostala!"
"Hej Astone, to je skoro zázrak, že se ti konečně podařilo nacpat ptáka zpátky do kalhot, takže jsi to tentokrát stihl i na hodinu."
"To víš, někdy je to k**** těžké, ale řekl jsem si, že bych se tady zase jednou mohl objevit. Přece bych tě tady nenechal nešťastnou a opuštěnou, ne?"
"Jo, chyběl bys mi asi jako hřebíky pod bosou nohou. Nebo počkej vlastně. Aha - ty by mi nechyběly!"
-Aston a Megan, Hrej tajně, str. 68-69


Playlist?


¨

Hodnocení:
4 hvězdičky z pěti

Knihu si můžete koupit ZDE
Za poskytnutí recenzního výtisku velmi děkuji nakladatelství Galatea!

Stefanie G.

NEZAPOMEŇTE STEFANIE G. BOOKS NA FACEBOOKU! :)Anotace a přebal knihy: Galatea
O autorce: přebal knihy
Ostatní obrázky: Goodreads, facebook

12 komentářů:

 1. Já se na Hrej tajně hrozně těším, tak doufám, že nebudu zklamaná :) Na ty vtípky a pošťuchování mezi Megan a Astonem se těším nejvíc :-D A na další díl o Abbi jsem taky hodně zvědavá.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nebylo to pro mě tak velké zklamání :) Nemůžu říct, že se mi kniha nelíbila a to je dobře :) Vtípky byly super! Moc jsem se nasmála :D

   Smazat
 2. Na knížku jsi mě nalákala ještě víc :), měla bych se do ní pustit zítra tak snad mi to vyjde a snad bude stejně dobrá jako první díl :)).

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To jsem moc ráda! :) Už jsem zvědavá na tvoji recenzi! :)

   Smazat
 3. Já se na Hrej hrajně hrozně těším. Ještě jsem se k ní nedostala, ale jakmile budu mít náladu na nějakou slaďárnu, pustím se do ní. :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Určitě ji doporučuji! :) Je to sice slaďárna, ale taková ta trošku těžší :) Věřím, že se bude líbit :)

   Smazat
 4. Nečetla jsem ještě ani Hrej hráčem, ale doufám, že se k tomu brzy dostanu:) Pěkná recenze:)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Děkuji! :) Určitě tuto sérii doporučuji! :) Moc se mi líbil hlavně první díl, ten je perfektní :) Druhý je trošku slabší, ale třetí - na ten se moc těším - to snad vyváží :)

   Smazat
 5. Nečetla jsem ani jeden díl, všichni mě tak trochu odradili :) ale tvá recenze je zajímavá, překvapila mě :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já si Emmu strašně oblíbila :) Je to prostě takové parádní oddechové čtení :) Pokud jsi četla třeba Krásnou katastrofu nebo Easy či Moře klidu, myslím, že i tato série se ti bude líbit :) Za sebe ji můžu doporučit :)

   Smazat
 6. Hrozně pěkná recenze!! :-)
  Knížku jsem dneska dočetla (cca zhruba 3 hoďky zpátky :)) a musím říct, že z ní jsem trochu (hodně zklamaná). Jde o to, že z prvního dílu jsem byla maximálně nadšená, úplně jsem si ji zamilovala a ten druhý díl na mě byl až moc erotický a takový celkově o ničem ...
  ALE patří do série, takže ho beru, na třetí se moc těším :) Podle anotace to bude dobré ...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Děkuji! Jsem moc ráda, že se líbí! :)
   Byl salbší, hlavě jsem čekala, že bude obsáhlejší :D Ale jinak se mi líbil :) Bylo to jiné :)

   Smazat